0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Hasta Bakımı

Hasta Bakımı;

Hasta bakımı, hasta veya yaralının ilaçla tedavisinin yanı sıra, bedensel ve çevresel gereksinimlerinin de giderilmesi demektir.

Hastalara uygulanacak iyi bir hasta bakımı, iyileşmenin çabuklaşmasını, komplikasyonların önlenmesini ve hasta yaşamının canlılık kazanmasını sağlar.


Hastanın mümkün olduğu kadar rahat ettirilmesi ve moralinin yükseltilmesi, iyileşmede büyük yararlar sağlar.

Doktor günlük ziyaretini yapıp gittikten sonra iyi bir hemşire hastayı dikkatle gözlemek ve hastayla ilgili izlenimlerim doktora bildirmelidir.

Hemşire, hastanın kalacağı odanın temizliği, havalandırılması, eşya ve dekorasyonunun uygunluğunu temin etmeye yardım edebilir.

Hastanın her gün yatağı yapılmalı, düzenli ve temiz olması sağlanmalıdır. Hasta her gün bir kez tam banyo almalı veya yüz ve elleri ılık su ve sabunla yıkanmalı, ayaklan temiz tutulmalı, vücudu alkol ile silinmelidir. Dişleri günde birkaç kez fırçalanmalıdır.

Hasta odasının ısısı orta derecede tutulmalı ve mümkün olduğu kadar aynı ısı korunmalı ve oda sık sık havalandırılmak, eğer açıldığında bir paravana veya perdeyle hastaya doğrudan gelen hava akımı önlenmelidir.

Hastalıklar Hasta Hakları Hasta Bezi Hasta Bakıcı Hasta Bakımı Hasta Bakıcısı.Hasta Bakıcılar Hasta Bakıcısı
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.