0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Bebek BakarkenBebeklerin bakımıyla ilgilenen kişilerin ellerini sık sık yıkaması, bebeği hastalıklardan koruyacaktır.

Hava değişimiyle birlikte hastalık yapan virüsler çoğalmakta, bu virüsler en çok, bağışıklık sistemi yeterince gelişmemiş çocukları ve bebekleri etkilemektedir 


Kışın solunum yolları ve gribal enfeksiyonlar başta olmak üzere çeşitli hastalıkların görülme sıklığı artmaktadır. Çocuklar en çok okul, kreş gibi kalabalık ortamlarda enfeksiyona yakalanmaktadırlar.

Bebekler daha hassas vücut yapısına sahip olduklarından, pek çok aile, bebeklerinin özellikle kışın çok sık hasta olmasından şikâyet etmektedir.

Bebeklerde hastalıkların önlenmesi veya en aza indirilmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli şey hijyendir.

Bebekler, küçük çaplı enfeksiyonlardan bile hemen hasta olabilir.  Enfeksiyonların büyük bölümü elle temasla bulaştığı için, bebeklerin bakımıyla ilgilenen kişiler ellerini sıkça yıkamalıdır

Bebek hastalardan büyük bölümü, ebeveynlerin ellerini yıkama konusunda yeterince dikkat göstermemesi nedeniyle hastalanmaktadır. Bu nedenle bebeğin bakımını yapan kişilerin, bebekle temastan önce, bebeğin altını değiştirirken veya karnını doyururken mutlaka ellerini yıkaması gerekir.

Hijyen için sadece ona bakan kişinin ellerinin yıkaması yetmez  Bebeğin veya çocuğun elleri de sıkça yıkanmalı veya eller kolonyalı mendille temizlenmelidir.

Hasta eden virüslerin arttığı kış aylarında bebeğin soğuktan korunması da vücut direncinin düşmesini, hasta olmasını önleyecektir. Özellikle bebeklere başlarının üşümemesi için şapka giydirilmelidir  Bebeğin terleyip üşümesini önlemek için aşırı elbise giydirilmesinden kaçınılmalıdır.

Yetersiz beslenme de bebeklerin hasta olmasındaki başlıca etkenlerden birisidir. Yetersiz beslenen bebek, sağlıklı beslenen bebeğe göre daha çok hasta olacaktır

Bebeklerin ve çocukların bütün gıdaları yeteri kadar alarak dengeli beslenmesine önem verilmesi gerekir  Bu noktada anne sütü hastalıkların önlenmesinde ciddi rol oynamaktadır

2 yaşına kadar emzirilen bebekler, süt ile birlikte annelerinden enfeksiyonlara karşı bağışıklık kazandıracak maddeleri yeteri kadar aldıkları için daha az hastalanmaktadır  Bu durum göz önünde bulundurularak bebekler yeterli miktarda anne sütüyle beslenmelidir

Bebeklerin ve çocukların hastalıktan korunmaları için aşıların da büyük yararı vardır. Bebeklerin aşılarının zamanında yapılması bu açıdan önem taşımaktadır.
 

Bebek Gelişimi Bebek Bakımı Yenidoğan Bebek Bakımı Bebek Bakıcısı
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.