0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Şoför

ŞOFÖR

Her ne kadar Trafik Kanunu'na göre 'karayolunda, ticari olarak tescil edilmiş bir motorlu taşıtı süren kişi' tanımı yapılmış olsa da Şoför; genel anlamı ile karayolunda motorlu veya motorsuz bir aracı veya taşıtı sevk ve idare eden kişiye verilen addır.
Günümüzde şoförler kullandıkları araçlara göre gayri resmi olarak otobüs şoförü, dolmuş şoförü, taksi şoförü, makam şoförü gibi adlar altında sınıflandırılabilmektedirler.

Şoför olabilmek için, kullanılacak aracı kullanmak için gerekli olan sürücü belgesine (ehliyet) sahip olmak öncelikli şarttır. Bunun yanında özellikle kamu görevi yapılan bazı durumlarda belli süre tecrübe de aranmaktadır.

Makam şoförlerinde ise belli özel şartların yanı sıra koruma özelliği de taşıyabilmesi bakımından bedensel özelliklerde aranabilmektedir.

Şoförler çok şeyler bilen ve sır saklamaya özen gösteren bilge kişilerdir... Onların taksilerinin ya da makam şoförlüğünü yaptıkları lüks arabaların kabini, renkli bir dünyadır.O daracık tekerlekli mekândan, yığınla insan manzarasıyla birlikte nice olay, ilişki ve dedikodu da geçer her gün...

Üstelik çok gezen kişilerdir şoförler... Kent ya da ülke kazan, onlar kepçe... Bu kepçeye, kilometreler boyu süren bitmez tükenmez turlarda, acı ve tatlı neler takılır neler!.. Feleğin çemberinden geçerken insan sarrafı da olurlar bir bakıma.

Şoför Şoförler Şoförlük Şoför Arayanlar Şoförler Cemiyeti Şoförlük İşleri Şoförlük Mesleği
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.