0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Evde Hasta Bakıcı


Hemşire ya da hastabakıcılar, öğrenim yapmış ve bu konularda sınav vermiş kişilerdir. Doktorlar gibi hemşireler ya da hastabakıcılar da meslek sırrını saklamak zorundadırlar.

Meslek edinilmiş bakıcılık, yüksek ahlak, ruhsal, vücutsal dikkat ve özen gerektirir. Hemşire ya da hastabakıcılar, aile bireylerinden ayrımlı olarak kendilerine tamamen yabancı olan hastalara ölçüsüz şefkat göstermeli ve hastaları için fedakâr olmalıdırlar.

Bıkmadan, yorulmadan hastalara bakmak, onların isteklerini, dileklerini yerine getirmek ve onlara her yönden yardımcı olmak, onları rahatlatmak yükümlülüğündedirler. Hastaların güvenini kazanarak onların en güç dönemlerinde sakinleşip rahatlamalarını sağlayabilmelidirler.

Bakım, önlemlerin zamanında alınması, doktorun isteklerinin kusursuz ve eksiksiz yerine getirilmesi, hastaların düzenli kontrolleri hemşire ya da hastabakıcıların görevleri arasındadır.

Hastaların bu konularda çok daha titiz olabileceklerini göz önüne alarak, hemşire ya da hastabakıcıların giyim ve kuşamlarına, temizliklerine önem vermeleri gereklidir. Başladıkları işi ara vermeden bitirmeleri, sakin olmaları ve yüksek sesle konuşmamaları aranan niteliklerdendir.

Bakım, hastayı rahatsız etmemelidir. Özellikle yaşlı hastaların bakımında onlara acı vermekten kaçınmalı ve onları rahat ettirmek için özel bir çaba harcanmalıdır. Her şeyden önce hastanın morali yüksek tutulmalı ve hastanın verdiği yaşam çabasında ona yardımcı olunmalıdır.

Hemşire ya da hastabakıcıların çoğunluğu hastane ve resmi kuruluşlarda görevlidir; ama özel olarak çalışanlar da bulunabilmektedir.
 

Evde Hasta bakımı Evde Hasta Bakıcı Evde Hasta Bakıcılığı Evde Hasta Bakım Evde Bakım
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.