0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Sertifikalı Dadılar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yabancı dadı alışkanlığına son vermek ve bakıcılığı kayıt altına almak için İşkur bünyesinde 3 aylık kurs düzenleyecek. Bundan böyle aileler, sertifikalı Türk dadı çalıştırabilecekler.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yabancı dadıya son vermek için çocuk ve yaşlı bakımı yapan kişilerin çalıştırılması hakkında yeni bir düzenleme yapıyor. Dadıların büyük bölümünün yabancı uyruklu ve kayıt dışı çalıştığına dikkat çeken bakanlık, İşkur bünyesinde bakıcılık kursu düzenleyecek.

Kursa katılanlara 3 aylık eğitimden sonra sertifika verilecek. Dadı tutmak isteyenler sertifikalı Türk eleman çalıştırabilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yabancı dadıya son verecek bir proje geliştirdiklerini söyledi. Türkiye'de işsizlik sorunu varken yabancıların kaçak bir şekilde bu işi yaptığını hatırlatan Bakan Çelik, "İşkur bünyesinde bebek ve yaşlı bakımı için meslek eğitim programları başlattık. Burada eğitim görenlere sertifika verilecek. İhtiyacı olan aileler, sertifikalı uzman personel talep edebilecek. Bu sayede hem bu işte çalışanlar kayıt altına alınmış olacak hem de kendi insanımıza istihdam imkanı doğacak. Yabancı dadıya da gerek kalmayacak." dedi.

Bakan Çelik, kaçak çalıştırılan yabancılarla ilgili çok sayıda ihbar telefonu aldıklarını ifade etti. Bakan Çelik'in verdiği bilgilere göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir gibi nüfus yoğunluğu ve ihtiyacın fazla olduğu illerde bakıcı eğitim programları düzenlenecek. Katılımcılar, 3 aylık eğitim sonrasında aldıkları sertifika ile profesyonel dadı olacak.
 

Dadı Dadılar Dadılık Dadılık İş İlanları Dadılık İlanları Dadılık Kursları
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.