0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Hasta İle İletişim

İletişim insan yaşamında önemli olan bir olgudur ve günlük yaşantımızın hemen hemen her alanında etkilidir. Hasta ve hasta bakıcı arasındaki iletişim ise daha önemlidir.

Çünkü hastabakıcılar açısından hastayı anlamanın, hastalara uygun hizmeti sunmanın, hastaların bakıcıya uyum sağlamasının, hastalar tarafından bakıcılara güven duymanın, kendilerine sunulan olanaklardan yararlanabilmenin ve iyileşmenin ilk ve en önemli adımı iletişimdir.

İletişimin ilk basamağı ise bakıcının kendisini hastanın yerine koyması yani empati yapmasıdır. Bu iletişimde bakıcının hastaya yaklaşması bakıcı merkezli veya hasta merkezli olabilir.

Bakıcı merkezli yaklaşımda esas olan hastanın tıbbi bilgilerine en kısa yoldan ulaşmaktır. Dolayısıyla hasta bakıcısı tarafından sıkı bir takip altındadır.

Hasta merkezli yaklaşımda ise esas olan hastanın fikirlerini beklentilerini endişelerini öğrenmektir. Dolayısı ile hastanın kendisini ifade etmesine olanak sağlanır.

Bakıcı ve hasta arasındaki iletişim hiçbir zaman tek taraflı olmamalıdır. Bu iletişimde bakıcı hastasından ve hasta bakıcısından pek çok şey öğrenebilmelidir.

Bakıcı Hastabakıcı Hastabakıcılar İletişim Hastalar Hasta
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.