0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Çocuğun Uykusu

Çocuğun Gündüz Uykusunu Ne Zaman Kesmek Lazımdır?

Bir buçuk yaşındaki çocuk, gündüzün bir kere uyur. Üç yaşına gelince, uyumak şöyle dursun, dinlenmeyi bile istememeye başlar ve beş yaşındakiler için -çok yorgun veya sıhhati bozuk olmadıkça- üzerine düşüp uyutmaya veya dinlendirmeye ihtiyaç yoktur.

Çocuk Ne Zaman Bütün Gece Devamlı Uyumaya Başlamalıdır?


Üç yaşına gelince çocukların çoğu hiç uyanmaksızın ve yataklarını ıslatmaksızın uyumağa başlarlar. Eğer dört yaşına geldiği halde bunu yapamıyorsa, durumunu bir hekimle görüşmek lazımdır.

Çocuk Uyuyuncaya Kadar Annesinin Yanında Kalması Zararlı mıdır?

Bir buçuk yaşından sonra, çocuk uyuyacağı zaman odasında bir kimsenin bulunmasını isteyebilir. Bunda bir mahzur yoktur. Yalnız çocuk uyurken kendine arkadaş aradığı zaman anne kalmalıdır. Fakat çocuk yavaş yavaş yalnız yatmaya alıştırılmalıdır.

Çocukları Ceza Olarak Uykuya Yatırmalı mı?


Bu zararlı cezalardan biridir. Ya çocuğun ertesi sabah erkenden kalkmasına sebep olur yahut da çocuk yatmayı daima ceza imiş gibi anlamaya başlar, dolayısıyla yatağa girmekten çekinir.

Gerçi çocuğun heyecanlı zamanında dinlenmesi iyi olursa da, uykuya yatmaktan başka bir tarzda olmalıdır. Mesela eline ilgi çekici bir kitap verilip, sedire uzanarak dinlendirilebilir.

Çocuk Uykusu Çocuğun Gündüz Uykusu Çocuk Uyuyunca Çocuk Bakımı Çocuk Bakımı İçin Çocuk Bakımında Çocuğa Bakım
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.